FOLIA W PŁYNIE – gotowa do użycia, elastyczna masa uszczelniająca z dodatkiem kwarcu, przeznaczona do wykonywania hydroizolacji powierzchniowej w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych (łazienki, kuchnie, pralnie, kabiny natryskowe) wyklejanych płytkami ceramicznymi. Dzięki łatwej aplikacji i odpowiedniej recepturze tworzy elastyczną, wysoko przyczepną i trwałą powłokę ochronną przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody. FOLIĘ W PŁYNIE można stosować na betonie, tynkach cementowych, murach, jastrychach, materiałach zawierających gips (tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe) i posadzkach z ogrzewaniem podłogowym. Do stosowania tylko wewnątrz pomieszczeń.
Wydajność: 1 kg ≈ 2,83 m²
Właściwości i zastosowanie:
Folia w Płynie jest gotową, elastyczną i jednokomponentową, nie zawierającą rozpuszczalników i przykrywającą rysy izolacyjną folią w płynie do wykonywania bezszwowego uszczelnienia pod okładziną ceramiczną. Do stosowania wewnątrz, w pomieszczeniach mokrych tj. łazienki, pralnie i pomieszczenia gospodarcze. Folia w Płynie doskonale łączy się z mineralnymi zaprawami do płytek ceramicznych. Folię można nakładać na prawie wszystkie mineralne podłoża spotykane w budownictwie tj. beton, tynk, jastrych cementowy, mur pełnospoinowy, jak również na ścianach zawierających gips np. wykonanych z płyt gipsowo - kartonowych, płyt gipsowo - włókninowych, gipsowych, płyt budowlanych Ultrament, tynków gipsowych. Folię w Płynie można nakładać na ogrzewane powierzchnie podłogowe. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe przygotowanie podłoża. Drewno i drewnopodobne podłoże nie nadaje się pod tego rodzaju izolację. Folia nie nadaje się do stosowania w miejscach narażonych na stałe obciążenie wodą tj. niecki basenowe oraz na zewnątrz - tarasy i balkony.
Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być suche, czyste, nieprzemarznięte i nośne. Należy usunąć z niego tłuszcze, stare powłoki malarskie, nacieki cementowe, środki antyadhezyjne i inne luźne części znajdujące się na nim. Podłoże nie może być pokryte żadnymi powłokami bitumicznymi lub smołowymi. Podłoże musi być równe pozbawione ubytków. Wszystkie podłoża o dużej nasiąkliwości lub pylące należy wcześniej zagruntować gruntem akrylowym. Powierzchnie porowate lub zawierające liczne ubytki należy wypełnić zaprawą mineralną.
Wskazówki:
Folia w Płynie nie może być obrabiana przy temperaturze powietrza i podłoża niższej niż +5°C. Wszystkie podane parametry odnoszą się do temperatury +23°C i 50% względnej wilgotności powietrza. Wyższe temperatury i niższa wilgotność powietrza przyspieszają, a niższe temperatury i wyższa wilgotność powietrza opóźniają proces schnięcia.